23 Temmuz 2024

Yavuz DOĞANALP – SEO Uyumlu İçerik Yazarı

Google' da ilk sayfa hedefine bizimle ulaşın

Hedef Kitleye Ulaşabilmek İçin Web Tasarımın Önemi

Hedefe yönelik müşteri odaklı bir web sitesi tasarlamak için, yalnızca hedef kitleyi göz önünde bulundurmakla kalmamak gerekmektedir. Aynı zamanda sitenin müşteri dostu olduğundan da emin olmamız gerekir. İçerikleriniz okunduğu süreçte bunaltıcı olmamakla birlikte müşteriye etkili bir şekilde ulaşmalıdır. Bu dengeye ulaşmak oldukça kolaydır.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Bir web sitesi söz konusu olduğunda tasarım üzerinde asla daha az vurgu olamaz. Bir web sitesinin ana odağı marka konumlandırmaya izin vermek, ancak sitenin kolayca gezinebileceği bir şekilde yapılması gerekmektedir. Müşteriniz sitenizi ziyaret ederse, ancak gezinme zorlukları nedeniyle kısa süre içinde siteyi terk etmek zorunda kalırsa amacınız boşa çıkmış olacaktır. Ortalama bir ziyaretçinin sitede geçirdiği sürenin uzun süreli olmasına dikkat çekmek lazımdır ve buna göre kullanıcıları sitede tutacak tasarımlar yapmak en önemli etkenlerden biridir.

Etkileşimli Tasarım

Hayati önem taşıyan bir dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlar gibi cihazlarda çalışacak şekilde tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak her site sahibinin isteğidir. Web sitenizi, müşterinin seçtiği herhangi bir biçimde kolayca erişilebilir ve hızlı olacak şekilde tasarlamak insanları cezbetmek için en etkili yoldur.

Yavuzdoganalp.com

SEO Dostu Makaleler - Teknoloji Haberleri
deneme bonusu veren siteler