23 Temmuz 2024

Yavuz DOĞANALP – SEO Uyumlu İçerik Yazarı

Google' da ilk sayfa hedefine bizimle ulaşın

Zuckerberg iddialı konuştu, Metaverse’te 1 milyar kullanıcı için tarih verdi

Yavuz DOĞANALP SEO UZMANI

Yavuz DOĞANALP SEO UZMANI

Mark Zuckerberg, şüphesiz Metaverse’e en çok inananlardan biri. Geçen yıl Facebook’un geçirdiği reformun ardından şirket Metaverse’e odaklanmıştı. Şu anda Instagram’a avatarlar gelmesi gibi küçük özellikler görsek de Zuckerberg ve şirketi, misyonunda kararlı görünüyor. Öyle ki Metaverse teknolojisinin ne zaman 1 milyar kullanıcı sayısı hedefine ulaşacağına dair tarih bile verildi.

Multi milyonerlerden sosyal medya kullanıcılarına kadar teknolojiye ilgili olan herkes Metaverse ile ilgili gelişmeleri merak ediyor. Bu konuda birinci kaynak ise genelde Meta oluyor. Bu teknolojiye dair kötümser açıklamalar duymaya alışmışken bir de Zuckerberg’ü dinlemek isteyebilirsiniz.

Harmony blockchain ağında devasa bir hack girişimi yaşandı. Harmony’nin Horizon köprüsünden 100 milyon dolar çalındı.

Meta: Metaverse kullanıcı sayısı, 2030’da 1 milyara ulaşacak

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ün CNBC’ye verdiği röportajda konu yine Metaverse ve hedeflere geldi. Dijital içerik satın alımının şirket için büyük bir gelir kapısı olduğundan bahseden Zuckerberg, Meta’nın gerçeklik laboratuvarının gelişmesi için bunun büyük bir koz olduğunu vurguladı. Zaten şu ana kadar milyarlarca dolar harcanan AR ve VR laboratuvarı, satın alımlarla daha da güçlenecek.

metaverse kullanıcı sayısı
Metaverse kullanıcı sayısı 2030’da 1 milyara ulaşaccak

Meta daha önce, Metaverse ile bağlantı kurmak için özel bir donanımın gerekmediğini söylemişti. Bu konu üzerinde tekrar duran Zuckerberg; modern akılı telefonların, tabletlerin ve bilgisayarların Metaverse’e erişmek için yeterli olduğunu yineledi. Şirketin, 2030 yılında 1 milyar Metaverse kullanıcısı göreceğimizi söylemesinin arkasındaki neden ded bu.

Meta şu anda içerik üreticilerden herhangi bir ücret ya da komisyon almıyor. Bunun amacı, içerik oluşturucularını sanal evrene destek olmaya teşvik etmek. Gerçeklik laboratuvarlarına milyarlarca dolarlık yatırımlar yapılıyor olsa da bunun faturası şimdilik içerik oluşturuculara kesilmiyor.

SEO Dostu Makaleler - Teknoloji Haberleri
deneme bonusu veren siteler