23 Temmuz 2024

Yavuz DOĞANALP – SEO Uyumlu İçerik Yazarı

Google' da ilk sayfa hedefine bizimle ulaşın

En Uygun Fiyatlarla SEO Çalışması

SEO fiyatları

SEO fiyatları

SEO, şirketinizi, ürünlerinizin satışını, hizmetlerinizi müşterilerinizin çoğuna bağlayan bir çalışma türüdür . Bu günlerde, müşteri etkileşiminin %84'ü basit bir arama motoru sorgusu ile başlıyor, genellikle akılda belirli bir marka adı olmadan insanlar Google’ da arama yaparak belki de ürün ve hizmetlerinize ulaşıyor.

SEO, şirketinizi, ürünlerinizin satışını, hizmetlerinizi müşterilerinizin çoğuna bağlayan bir çalışma türüdür . Bu günlerde, müşteri etkileşiminin %84’ü basit bir arama motoru sorgusu ile başlıyor, genellikle akılda belirli bir marka adı olmadan insanlar Google’ da arama yaparak belki de ürün ve hizmetlerinize ulaşıyor.

Bununla birlikte, sitenize uygun SEO öğelerini entegre etmeniz gerekiyor ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri bir uzmanla çalışmaktan geçiyor. Sıkı bir bütçeniz varsa, muhtemelen SEO için ne tür bir fiyatlandırma bekleyeceğinizi merak ediyorsunuzdur.

Peki, SEO Maliyeti Tam Olarak Ne Kadardır?

İşletme sahiplerinin burada doğru bir cevap beklediğini biliyoruz. Aylık veya yıllık bütçenize tam olarak uyacak basit bir rakam istiyorsunuz.

Gerçek şu ki, SEO maliyeti, ihtiyacınız olan veya istediğiniz SEO hizmetlerine bağlı olarak önemli ölçüde farklılık gösterebilir. SEO paketi fiyatlandırması, ihtiyaç duyulan içerik miktarı, beklentiler, iş büyümesi için tahminler ve gereken hizmet yelpazesi gibi birçok faktöre göre farklılık gösterebilmektedir.

Pazarlama ajanslarından SEO fiyatlandırması için teklif aldığınızda ne bekleyeceğiniz konusunda oldukça iyi bir fikre sahip olmalısınız böylece fazla ücret ödemezsiniz.

Bu yazımda, her büyüklükteki işletmenin, en kaliteli SEO hizmetleri için nasıl uygun şekilde bütçe ayrılacağını anlamalarına yardımcı olmak istiyorum.

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bir pazarlamacıdan veya ajanstan doğru bir SEO fiyatlandırması tahmini almak için öncelikle işletmeniz hakkında bazı bilgiler vermeniz gerekir. Bu, bir SEO pazarlamacısının ne kadar çalışma gerekeceğini, ihtiyaç duyulan içerik türünü ve projelerin yaklaşık olarak ne kadar sürede tamamlanması gerektiğini belirlemesine yardımcı olacaktır. Bu, SEO fiyatlandırma noktalarının neden bu kadar büyük ölçüde farklılık gösterebileceğini kısmen açıklıyor.

“Ben bu konuda müşterilerime en erken sürede verim almalarını sağlamaktayım”

SEO hizmeti almak için WhatsApp üzerinden benimle irtibat kurunuz!

SEO fiyatları
SEO ücretleri

SEO İçin Fiyat Teklifi

Pazarlamacılar, müşterileri hakkında temel bilgileri edinmeden SEO fiyatları için kesin bir fiyat teklifi vermemelidir. Belirli bir SEO paketi için sabit bir aylık maliyet görebilirsiniz, ancak pazarlamacının doğru bir fiyat teklifi vermeden önce ihtiyaçlarınızı derinlemesine anlaması gerekir.

Firmalar SEO Hizmetleri için Ne Kadar Ödeme Yapmaktadırlar?

SEO fiyatlandırması için yaygın olarak kullanılan birkaç farklı ödeme yapısı vardır. Çalışmaların derinliği ve genişliği arttıkça SEO hizmet fiyatları da aylık olarak artabilmektedir.

Örnek olarak belirtirsek SEO aylık hizmet fiyatları günümüz şartlarında 750 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

SEO Hizmetleri için “Makul” Fiyat Nedir?

Daha düşük bir fiyat, düşük hizmet kalitesi anlamına gelebilir.

Örneğin, yapılacak çalışma tek seferlik ya da küçük bütçelerle yapıldıysa etkisi de o oranda düşük olabilir.

Aylık SEO Hizmetleri Daha İyi Bir Seçenektir!

SEO’ nun maliyetini araştırırken hatırlamanızı tavsiye ettiğimiz ilk gerçek, tek seferlik bir seçenek yerine ihtiyacınız olan sürekli bir hizmet veya çözüm olacağıdır. İşletmeniz için sahip olduğunuz amaç ve isteklerin yanı sıra, SEO fiyatlandırması da istediğiniz hizmet türünden etkilenir. Kalite konusunu incelemeden bu yönü ele almak imkansızdır.

Bağlantı kurma ve içerik pazarlaması da dahil olmak üzere çoğu SEO taktiğinin aylık dikkat gerektirdiğini belirtmekte fayda var. SEO tek seferlik bir proje değildir; istenen sonuçları elde etmek için sürekli olarak güncellenmesi, analiz edilmesi ve ayarlanması gerekir.

İçerik ve bağlantılar sürekli olarak güncellenmeli ve geliştirilmelidir. Bu nedenle çoğu işletme sahibi, kaliteli bir SEO hizmeti için aylık düzenli bir bütçe ayırmalıdır.

Yazar: Yavuz DOĞANALP

SEO Dostu Makaleler - Teknoloji Haberleri
deneme bonusu veren siteler