23 Temmuz 2024

Yavuz DOĞANALP – SEO Uyumlu İçerik Yazarı

Google' da ilk sayfa hedefine bizimle ulaşın

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?
Green Card başvurusunda kişilerin dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar bulunuyor.  Bu püf noktaların en başında başvuru dilinin İngilizce olması gelmektedir.

Green Card başvuruları günümüzde online platformlar aracılığıyla yapılıyor. Çekiliş yoluyla başvuru yapmak istiyorsanız www.dvlottery.state.gov üzerinden işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çekiliş yoluyla Green Card başvuruları  her yıl ekim ayının ilk haftalarında gerçekleşiyor. Başvurular kasım ayına kadar devam ediyor. Bu süreç içinde başvurularınızı online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat işlerinizi son güne bırakmamanızda fayda var. Son gün ve ilk gün genellikle sistemde yoğunluktan kaynaklı kesintiler ve yavaşlıklar olmaktadır. Bu sebepten başvurularınızı orta bir tarihte yapmanızda fayda var. Başvuru  dili İngilizce olmaktadır. İngilizce  dil bilginiz yoksa İngilizce bilen biriyle başvuru  sürecini gerçekleştirmeniz oldukça önemli bir detaydır. Böylelikle daha sağlıklı bir başvuru  işlemi yapmış olacaksınız.

Green Card Başvurusu  Ücretli Mi?

Green Card basvurusu tamamen ücretsiz olarak gerçekleşen bir işlemdir. Başvurular günümüzde sade dvlottery.state.gov üzerinden gerçekleşiyor. Sistem sizden başvuru için hiçbir ücret talep etliyor. Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle işlemleriniz başarıyla tamamlanmış olacaktır. Başvurunuzu tamamladıktan sonra sistem sizlere konfirmasyon kodu verecektir.

Bu kodu saklamanız son derece önemlidir. Bu kod başvurular açıklandıktan sonra sonucunuzu öğrenmeniz için gerekli olacaktır. Dolayısıyla mutlaka kolunuzu bir yere kaydedin. Başvurunuzu tamamladıktan sonra mayıs ayında başvurunuzun sonucunu gene aynı sistem üzerinden ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. İlk gün sonuçlar açıklandıktan sonra sistemsel yoğunluktan  ötürü sisteme giriş yapamayabilirsiniz. Ertesi gün genellikle sonuçlar daha kolay öğreniliyor. 

Green Card Başvurusu  Püf Noktalar

Green Card başvurusunda kişilerin dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar bulunuyor.  Bu püf noktaların en başında başvuru dilinin İngilizce olması gelmektedir. Başvurular İngilizce olarak yapılmaktadır. Dolayısıyla bu süreçte  İngilizce dil bilgisi oldukça önemli bir faktördür. Bir diğer dikkat edilmesi gereken püf nokta yaştır. Green Card başvurunuzu kendiniz reşit olarak yapmak isterseniz 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor.

18 yaşın altındaki kişiler ebeveynleri vasıtasıyla işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Bir diğer püf noktada mezun olduğunuz okul seviyesi olarak ön plana çıkmaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişilerin lise mezunu olmaları gerekiyor. Eğer ki lise mezunu değilseniz en az lise 3 yıl biryerde uzman statüsünde çalışıyor olmanız gerekiyor.

Green Card Ne Vadediyor?

Green Card kişilere Amerika\’da statülü ve imtiyazlı bir hayat standardı vadetmektrdir. Green Card sahibi olan kişiler 5 yıllık süre sonunda ABD vatandaşlığına geçme hakkı kazanıyorlar.  Aynı zamanda Green Card sahipleri diğer ABD vatandaşlarıyla aynı hak ve imtiyazlara sahip durumdadır. Bu süreçte kişiler Amerika\’da rahatlıkla iş sahibi olabilirler, yatırımlar yapabilirler ve firma sahipleri olabilmektedir. Green Card sizlere bu alanda en geniş imtiyazları sağlayan bir kart olarak ön plana  çıkmaktadır.

Kişiler bu süreçte ayrıcalıklı bir yaşam fırsatına kavuşmanın deneyimine en kaliteli yollardan erişiyorlar.

Kaynak : https://www.greencard.com.tr

SEO Dostu Makaleler - Teknoloji Haberleri
deneme bonusu veren siteler