23 Temmuz 2024

Yavuz DOĞANALP – SEO Uyumlu İçerik Yazarı

Google' da ilk sayfa hedefine bizimle ulaşın

LinkedIn Şirket Sayfası Takipçilerini Artırmanın Yolları

Merhaba değerli arkadaşlar, bu yazımda LinkedIn takipçi artırma ve etkileşim hakkında bildiklerimi paylaşacağım.

LinkedIn Şirket Sayfası Takipçilerini Nasıl Artırırsınız?

Blog Yazısı İçeriği Gönderisi:
Hiç içerik oluşturmak ve LinkedIn’de yayınlamak için çok zaman harcadınız ve hayal kırıklığına uğradınız mı? Bu sinir bozucu döngüyü sona erdirmenin bir yolu, LinkedIn şirket sayfası takipçilerinizi artırmaktır. Nasıl? İşte anında sonuç alacak olanlar da dahil olmak üzere kullanabileceğiniz yöntemler neler? Bu yazımda bunları ele alacağım.

LinkedIn şirket sayfanızı tanıtmadan önce, güncel ve eksiksiz olduğundan emin olarak LinkedIn şirket sayfası en iyi uygulamalarını takip etmek gerçekten önemlidir. Ziyaretçileri yarı bitmiş bir web sitesine göndermezsiniz, o zaman neden onları yarı bitmiş bir LinkedIn sayfasına gönderiyorsunuz? Güncellenecek ana unsurlar şunları içerir:

Afiş resmi
Profil resmi
Slogan
Özel düğme
Açıklama
Web Sitesi URL’si
Telefon numarası
Kuruluş yılı
Konumlar

Yönetici olarak oturum açtığınızda tüm bu öğelere doğrudan sayfanızdan erişilebilir. Devamlılık için burada yer alan tüm bilgilerin diğer sosyal medya profilleriniz ve web siteniz ile aynı olduğundan emin olmalısınız.

LinkedIn Şirket Sayfası Takipçilerini Artırma İpuçları

Tamamen tamamlanmış ve güncel bir LinkedIn şirket sayfasıyla tanıtım yapmaya başlamaya hazırsınız. Bu taktikler, sayfanızda bağlı bir takip oluşturmanıza yardımcı olacaktır, ancak kalitenin nicelikten daha iyi olduğunu hatırlamak önemlidir. Diğer yoldan daha küçük bir takip ve yüksek etkileşime sahip olmak çok daha iyidir.

Sayfanıza Harika İçerik Gönderin

Harika bir sosyal medya stratejisi oluşturmanın anahtarı harika içerik yayınlamaktır. Bu, bir LinkedIn şirket sayfası için hiç olmadığı kadar önemlidir. Sayfanız, ziyaretçilerin onları eğiten ve bilgilendiren harika içerikler bulmak için geldikleri bir içerik merkezi olmalıdır. Gönderdiğiniz içeriği beğenirlerse, daha fazlasını görmek istedikleri için sayfanızı takip edeceklerdir. Bu kadar basit.

Gönderdiğiniz içerik, 3. taraf içeriği ile kendi web sitenizdeki içeriğin bir karışımı olabilir. Birçok sosyal medya pazarlamacısı, her 6 gönderi için 4’ünün 3. taraf bir kaynaktan, 1’inin kendi blogunuzdan ve 1’inin de ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili bir tanıtım yazısı olması gerektiğini söyleyen 4-1-1 kuralına uyar. Fakat bu her zaman doğru olmayabilir.

LinkedIn, yalnızca ‘içerik’ sekmesine tıklayarak bulabileceğiniz 3. taraf içeriği elde etmek için oldukça iyi bir yerleşik araca sahiptir.

Sayfanıza Düzenli Olarak İçerik Gönderin

Düzenli olarak paylaşım yapmak, harika içerik yayınlamak kadar önemlidir. LinkedIn, haftada en az bir kez yayın yapan sayfaların etkileşimde 2 kat artış gördüğünü belirtir. Gönderilerinizle ne kadar çok kişi etkileşime girerse, gönderileriniz o kadar fazla erişim elde edecek, çünkü gönderileriniz daha fazla üye özet akışında görünecektir.

Hem kişisel LinkedIn profilinizde hem de LinkedIn şirket sayfanızda günde en az bir kez ya da birkaç kez paylaşım yapmanızı öneririz. Bu, erişiminizi daha da artıracak ve sayfanızı çok daha fazla insanın önüne çıkaracaktır. Bu, çok fazla içerik bulmak ve oluşturmak zorunda kalmanız anlamına gelebilir. Bu bir mücadeleyse, sizin için içerik yazması için her zaman bir içerik pazarlama ajansının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. YAVUZ DOĞANALP İÇERİK AJANSI ile çalışabilirsiniz.

E-posta İmzanıza Bağlantı Ekleyin

E-posta imzanıza bir bağlantı eklemek, LinkedIn şirket sayfanızın takipçilerini artırmanın en basit ama en çok gözden kaçan yollarından biridir. Birine e-posta gönderiyorsanız, muhtemelen işinizle zaten ilgileniyordur, bu nedenle sayfanızı takip etmekle ilgilenmeleri için iyi bir şans vardır.

Doğru zaman geldiğinde, neden onlara da bir ipucu vermiyorsunuz? ‘LinkedIn sayfamızda yayınladığımız içeriği gerçekten seveceğinizi düşünüyorum. İmzamdaki linkten bizi takip edebilirsiniz.’

Web Sitenize Bağlantı Ekleyin

Web sitenize harika içeriğe sahip web sitesi ziyaretçilerini çekiyorsanız, muhtemelen daha fazlasını görmek isteyeceklerdir. Ancak, potansiyel bir müşterinin sosyal medya aracılığıyla en son gönderilerinizi ve haberlerinizi takip etmesi, geri dönüp web sitenizi kontrol etmekten çok daha kolaydır. Bu nedenle, web sitenizdeki stratejik yerlere takip düğmesi eklemek, LinkedIn şirket sayfası takipçilerini artırmak için harika bir seçenektir.

Takip düğmesi eklemek için en yaygın yerler üst bilgi ve alt bilgidir, ancak blogunuza harika içerik koyuyorsanız, neden blog yayınlarınızın sonuna bir harekete geçirici mesaj koymuyorsunuz? ‘Bu gönderiyi beğendin mi? LinkedIn’de bizi takip ederek en son gönderilerimizin ne zaman yayınlandığını görün ‘, insanların tıklamasını ve takip etmesini sağlayacaktır.

Topluluk Hashtag’lerini Kullanarak Sohbetlere Katılın

Topluluk hashtag’leri, sayfanızdaki gönderileri beğenmenize ve yorum yapmanıza olanak tanıdığından, sayfanızı hedef kitlenizin önüne çıkarmanın harika bir yoludur. Her sayfa 3 hashtag’i takip edebilir, ancak aynı 3’ü takip etmekle sınırlı hissetmeyin.

Bu hashtag’leri kullanarak sayfanız olarak gönderilere yorum yapmak için biraz zaman ayırırsanız, bu 3 numaralı hashtag’leri kullanın, sonra geri dönün ve başka bir 3 seçin. şirket sayfası takipçilerine dönüşecek.

Gönderilerinizde Hashtag Kullanın

LinkedIn gönderilerinizde topluluk hashtag’lerinin yanı sıra hashtag’leri de kullanmalısınız. LinkedIn, 3-5 alakalı hashtag kullanmanızı önerir ve gönderinizin içeriğine göre önerilerde bulunur. Bu, içeriğiniz hedef kitlenizde daha fazla kişinin önünde olacağı için yayınınızın erişimini artırmaya ve takipçilerinizi büyütmeye yardımcı olacaktır.

Güncellemelerde Şirketlerden ve Etkileyenlerden Bahsedin

Bu, gönderilerinize yüksek erişim ve katılım sağlamak için harika bir yöntemdir.

Bir Reklam Kampanyası Çalıştırın

LinkedIn’deki tüm reklamlar şirket sayfaları aracılığıyla yürütülür; bu nedenle, değerli reklam bütçesini harcamak da dahil olmak üzere bu taktikleri uygulamadan önce sayfanızın güncel ve eksiksiz olduğundan emin olmanızın bu kadar önemli olmasının nedeni budur.

LinkedIn reklam platformunu kullandığınızda, kampanyanız için farkındalık, üzerinde düşünme ve dönüşümler dahil olmak üzere seçebileceğiniz birden çok hedef vardır. LinkedIn reklamları yayınlamayı düşünüyorsanız, ‘dikkate alma’ seçeneğinde, hedefin şu olduğu yerde ‘etkileşimi’ seçmelisiniz:

İçeriğinizdeki sosyal etkileşimi artırın
Şirket sayfanızda takipçileri artırın
Linkedin şirket sayfası takipçilerini reklamlarla artırın
LinkedIn Makaleleri Yayınlayın ve Sayfanıza Bağlantı Verin
Kişisel LinkedIn profilinizi kullanarak doğrudan LinkedIn platformuna makaleler gönderebilirsiniz. Bunlar, SEO için optimize edilmişse Google’da sıralanabilecekleri ve platformda kalıcı olarak bulunabilecekleri için yayınlardan farklıdır.

Bir e-postada veya web sitenizdeki bir blog gönderisinde harekete geçirici mesaj kullanmaya benzer şekilde, LinkedIn makalelerinizin sonuna, insanlardan şirket sayfanızı takip etmelerini isteyen bir harekete geçirici mesaj ekleyin. LinkedIn makaleleri çok sayıda görüş üretebilir, bu nedenle insanları sayfanıza yönlendirmek takipçilerinizi oluşturmanın harika bir yoludur.

Sayfa ve Gönderi Performansını Analiz Etmek İçin Analizleri Kullanın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, LinkedIn şirket sayfası takipçilerini artırmak için içerik anahtardır. Düzenli, yüksek kaliteli içerik göndermiyorsanız, sayfanızı kimse takip etmeyecektir. Sosyal medyayı harika bir içerik pazarlama planının bir uzantısı olarak düşünmelisiniz. İçerik olmadan, gönderecek hiçbir şeyiniz yok.

Bunu akılda tutarak, hangi gönderilerin ve içeriğin hedef kitlenizi heyecanlandırdığını ve ilgi çekici hale getirdiğini bilmeniz gerekir. Yerleşik LinkedIn sayfası analizlerini kullanarak hangi içeriğin çalışıp hangilerinin çalışmadığını görebilirsiniz. Videonun en iyi şekilde çalıştığı gibi belirli bir format görürseniz, çabalarınızı daha fazla video üretmeye ve yayınlamaya odaklayın. Takipçilerinize istediklerini vermek, etkileşim arttıkça sayfanıza daha fazla takipçi çekmenize yardımcı olacaktır.

Yeni özellik, LinkedIn şirket sayfası sahiplerinin LinkedIn şirket sayfalarını takip etmelerine kesinlikle yardımcı olacak. Ancak, kullanımını kısıtlayan yeni özelliğin sınırlamalarını belirtmekte fayda var. Bazıları Mayıs 2019 sürümünden devralındı ​​ve bazıları yepyeni olarak karşımıza çıkmakta.

LinkedIn şirket sayfası takipçilerini artırmak için bu özelliği kullanmayı planlıyorsanız (kim istemez ki), yalnızca ilgili bağlantıları sayfanızı takip etmeleri için davet etmelisiniz. 10.000 takipçiye sahip olmak iyi görünebilir, ancak içeriğinizle gerçekten ilgilenen yalnızca 3.000 kişi varsa, takipçilerinizin %70’i gereksizdir ve bu, raporlama ölçümlerinizi çarpıtacaktır.

Son olarak özetleyecek olursak:

LinkedIn şirket sayfası takipçilerini artırmanın birçok yolu vardır. Güncel bir sayfa, harika içerik ve düzenli paylaşım, iyi bir sosyal medya stratejisinin temelidir. Bu basit ama etkili ipuçları, sayfanızı büyütmenize ve nihayetinde işletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri ve satış oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla ipucu için bizi LinkedIn’de takip edin !

https://www.linkedin.com/in/yavuz-do%C4%9Fanalp-766b4ba7/

SEO Dostu Makaleler - Teknoloji Haberleri
deneme bonusu veren siteler