23 Temmuz 2024

Yavuz DOĞANALP – SEO Uyumlu İçerik Yazarı

Google' da ilk sayfa hedefine bizimle ulaşın

Twitter ve Linkedin Sayesinde Alexa Global Rank Değerinizi Düşürün

Her işletme sahibi, arama motorlarında iyi bir sıralamanın gerekli olduğunu bilir. Bir arama motorunda bulunamıyorsanız, müşterilerin sizi bulması çok kolay değildir. Ancak günümüzde birçok şirketin odaklandığı başka bir sıralama türü daha var. Daha gizemli ve çoğu insan tarafından ne anlama geldiğinden emin olmadığı hatta gerekliliğinin farkında olmadığı bir sistem. Bu sıralama sistemi Alexa’ dır. Bir web sitesi sahibi için Alexa sıralama sistemini anlamak çok önemlidir.

Her işletme sahibi, arama motorlarında iyi bir sıralamanın gerekli olduğunu bilir. Bir arama motorunda bulunamıyorsanız, müşterilerin sizi bulması çok kolay değildir.

Ancak günümüzde birçok şirketin odaklandığı başka bir sıralama türü daha var. Daha gizemli ve çoğu insan tarafından ne anlama geldiğinden emin olmadığı hatta gerekliliğinin farkında olmadığı bir sistem. Bu sıralama sistemi Alexa’ dır. Bir web sitesi sahibi için Alexa sıralama sistemini anlamak çok önemlidir.

Alexa sıralaması, basit bir ifadeyle, bir web sitesinin ne kadar popüler olduğunu ölçer. Yani bir web sitesinin değeri ALEXA’ da ne kadar iyiye gidiyorsa bu site hem arama motorlarının gözünde hem de birçok ticari işletme tarafından mükemmel olarak nitelendirilmektedir.

Alexa sıralaması, trafiğin ve etkileşimin nasıl olduğu konusunda size üst düzey veriler sağlaması açısından önemlidir. Bu veriler, sitenizi daha iyi anlamanıza ve ‘popülerliğinizi’ artırmak için ne üzerinde çalışmanız gerektiğine dair genel bir fikir edinmenize olanak tanır.

Peki bir web sitesi için Alexa değeri ne olmalıdır?

Alexa değerleri her site için farklıdır. Kimi sitelerin Alexa sıralaması

Global 1 milyon üzerinde

Global 1 milyon altında

Global 500 bin seviyelerinde

Global 200 bin altında

Global 100 bin seviyelerinde

Global 50 bin civarında… ve daha altında sıralama seviyelerinde olabilir.

Alexa değeri ne kadar düşürülürse sitenin popülaritesi o kadar iyi durumdadır demektir.

Peki Alexa Global Rank değerlerini kısa sürede nasıl düşüreceğiz?

Bu soruya cevap vermeden önce sitelerinizin Alexa Global değerini Twitter veya Linkedin platformları üzerinden kolayca düşebileceğini size söylemek istiyorum.

Peki bu nasıl oluyor? dediğinizi duyar gibiyim…

Kısaca açıklamak gerekirse Twitter ve Linkedin platformlarına sitenizin linkini ekliyorum ve özel bir çalışma ile 1 ay gibi evet yanlış duymadınız 1 aylık kısa sürede Alexa Global değerinizi istediğiniz sıralamalara getiriyorum.

En çok talep edilen Alexa Global Rank çalışmaları: 

Alexa Global 500 K (500.000)

Alexa Global 200 K (200.000)

Alexa Global 100 K (100.000)

Alexa Global 100 K (100.000) altı sıralama çalışmaları – (80 K – 60 K – 50 K)

Sizlerde web sitelerinizin Alexa GLOBAL sıralama değerlerinin iyi yerlere gelmesini istiyorsanız hemen benimle irtibat kurun.

Yavuz DOĞANALP – WhatsApp GSM: +90 544 226 57 40

SEO Dostu Makaleler - Teknoloji Haberleri
deneme bonusu veren siteler